×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pogoda na 14 listopada: Poniedziałek ciepły i mglisty

Autor: PAP 14 listopada 2022 09:33

Pogoda na 14 listopada: Poniedziałek ciepły i mglisty Poniedziałek, jak na połowę listopada, będzie ciepłym dniem. / fot. shutterstock

Poniedziałek, jak na połowę listopada, będzie ciepłym dniem. Jak powiedział PAP Kamil Walczak, synoptyk IMGW-PIB, wtorek może być ostatnim dniem z podobnymi temperaturami. W drugiej połowie tygodnia prognozowana jest maksymalna temperatura na poziomie 4-5 stopni Celsjusza.

Jak powiedział PAP Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, na początku tygodnia nasz kraj będzie znajdował się w zasięgu wyżu z centrum na pograniczu Łotwy i Białorusi. Do Polski napływać będzie stosunkowo chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie i w drugiej połowie tygodnia należy liczyć się z wyraźnym ochłodzeniem.

Mglisty poniedziałek 14 listopada

"W poniedziałek rano i wieczorem, głównie w rejonach podgórskich, pojawią się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Na wschodzie w centrum kraju zachmurzenie będzie duże z lokalnymi opadami mżawki. Nad resztą kraju więcej słońca z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-9 stopni Celsjusza na wschodzie do 13-14 stopni na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W Sudetach może osiągać do 90 km/h" - powiedział Walczak.

W nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Tylko na wschodzie Polski spodziewane jest więcej chmur. W wielu miejscach kraju, głównie na wschodzie i na południu, możliwe są mgły, które mogą być gęste, ograniczając widzialność do 100-200 metrów. Na przeważającym obszarze kraju temperatura minimalna wyniesie od 2 do 5 stopni. Nieco cieplej - 7 stopni - prognozowane jest na Wybrzeżu. W obszarach podgórskich temperatura może spaść do minus dwóch stopni Celsjusza. Wiatr będzie na ogół słaby, południowy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI