Pogoda na 10 października: Będzie deszczowo

Autor: PAP 09 października 2020 14:12

Pogoda na 10 października: Będzie deszczowo Częściowo w Polsce zachmurzenie duże z opadami deszczu oraz gdzieniegdzie na południu burzami/ fot.shutterstock.com

Polska pozostaje na skraju niżu znad Morza Norweskiego. Od Suwalszczyzny po Dolny Śląsk zaznacza się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego, jedynie południowy wschód kraju znajduje się przejściowo w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1006 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, w godzinach porannych miejscami zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z opadami deszczu oraz gdzieniegdzie na południu burzami.

Prognozowana wysokość opadów do 15 mm w Sudetach i Karpatach Zachodnich. Pod wieczór, w Sudetach, możliwy deszcz ze śniegiem przechodzący w śnieg. Temperatura maksymalna od 14 st. do 19 st., tylko miejscami na wybrzeżu zachodnim i w Kotlinie Jeleniogórskiej od 12 st. do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h, a w Sudetach do 70 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI