Pogoda na 10 i 11 października: Będzie ciepło ale o poranku przywitają nas mgłyPAP - 09 października 2018 16:00


Jak informuje IMGW, krańce zachodnie i północne Europy będą pod wpływem niżów. Nad resztą kontynentu będzie dominować wyż znad Białorusi. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, w ciepłym powietrzu polarnym morskim.W środę zachmurzenie małe. Początkowo miejscami mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m, a na południu do 100 m, w rejonach mgieł zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 18 st. na wschodzie i południowym wschodzie, 20 st. w centrum kraju, do 22 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach wiatr okresami dość silny, w porywach do 60 km/h.

W nocy ze środy na czwartek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Miejscami na Pomorzu i północnym wschodzie mgły, ograniczające widzialność do 200 m, a na południu lokalnie do 100 m, w rejonie mgieł wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od 5 st. na Podlasiu do 10 st. miejscami na Mazowszu i na Ziemi Lubuskiej, na wschodnim wybrzeżu 11 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu zachodnim umiarkowany, południowo-wschodni.

Wysoko w Sudetach wiatr silny, w porywach do 70 km/h. W czwartek zachmurzenie małe. Rano na południu miejscami mgła, ograniczająca widzialność lokalnie do 100 m. Temperatura maksymalna od 19 st. na Suwalszczyźnie, nad morzem oraz w Małopolsce, 22 st. w centrum, do 24 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu okresami dość silny, południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach wiatr silny i bardzo silny, w porywach do 80 km/h.