Pogoda: lokalnie możliwe burze, a nawet grad

Autor: www.pogoda.interia.pl 20 kwietnia 2021 12:49

Pogoda: lokalnie możliwe burze, a nawet grad Należy liczyć się z tym, że wystąpi możliwość lokalnych burz/fot. shutterstock.com

​- We wtorek temperatura może osiągnąć 15 stopni Celsjusza, możliwe są zachmurzenia, przelotne opady i lokalne burze, którym może towarzyszyć grad - mówi synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Według doniesień serwisu pogoda.interia.pl we wtorek prognozowane są lokalne burze, podczas których porywy wiatru osiągną do 55 km/h.

- Zachmurzenie będzie umiarkowane, wzrastające czasami do dużego, zwłaszcza w godzinach popołudniowych - powiedział. - Należy liczyć się z tym, że wystąpi możliwość lokalnych burz z opadami do 10 mm. Te burze będą lokalne, czyli nie wszędzie, ale ich występowanie możliwe jest w całym kraju - dodał.

Burzom towarzyszyć może silniejszy wiatr oraz opady drobnego gradu. - Będą to zjawiska bardzo nieliczne, ale rozproszone po wielu miejscach w kraju. Najmniejsze ryzyko ich wystąpienia będzie na krańcach północnych kraju, zwłaszcza na wybrzeżu - powiedział synoptyk.

 Więcej na ten temat na pogoda.interia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI