Początek piątku będzie chłodny, a w centralnej i wschodniej części kraju pojawią się mgły ograniczające widoczność do dwustu metrów. W ciągu dnia rozpogodzi się w całej Polsce. Jedynie na ścianie wschodniej możliwe będą słabe opady deszczu.

"Piątek na przeważającym obszarze kraju będzie słoneczny, ale ze stosunkowo niskimi temperaturami. Powodem jest chłodniejsze powietrze, napływające do Polski za frontem atmosferycznym, które w piątek będzie jeszcze zalegać nad naszym krajem. W najcieplejszym momencie dnia na północnym wschodzie kraju spodziewamy się tylko 12 stopni, w centrum 15 i od 17 do 18 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr będzie na ogół słaby, na zachodzie i nad morzem umiarkowany" - powiedział Ogórek.

Noc z piątku na sobotę będzie pogodna w całym kraju. W wielu miejscach pojawią się mgły ograniczające widoczność do 100-200 metrów. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie z temperaturą 4-5 stopni. W centrum i na zachodzie kraju termometry wskażą 8-9 stopni i 10-11 stopni Celsjusza nad morzem. Wiejący z południowego wschodu wiatr we wschodniej części kraju będzie słaby, w zachodniej i nad morzem umiarkowany, dochodzący do 45 km/h.

Po chłodnym piątku synoptycy IMGW przewidują pogodny i ciepły weekend, podczas którego nie będzie deszczu, a temperatura lokalnie osiągnie 20-23 stopnie Celsjusza. Dopiero we wtorek, na zachodzie Polski, mają pojawić się deszczowe chmury.