Pogoda: deszcz na północy i południu, nad morzem burze

Autor: PAP 16 września 2022 09:27

Pogoda: deszcz na północy i południu, nad morzem burze fot.shutterstock.com

W piątek na północy i południu kraju, przelotne opady deszczu. Nad morzem miejscami spodziewane są burze - poinformowała PAP dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

Pogoda na piątek 16 września

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i południu kraju, przelotne opady deszczu. Nad morzem miejscami burze, prognozowana wysokość opadów do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Pomorzu, Suwalszczyźnie, nad morzem oraz w dolinach górskich, do 18 st. na Dolnym Śląsku.

Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na północy, Na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie w porywach do 65 km/h, nad morzem do 85 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu lokalnie małe. Przelotne opady deszczu i burze na wybrzeżu. Nad ranem, na południu, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów.

Temperatura minimalna od 7 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, do 11 na krańcach zachodnich. Cieplej miejscami na wybrzeżu około 13 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty nad morzem do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI