Podkarpackie: Zebrano już 16 ton warzyw i owoców dla potrzebujących

Autor: PAP 12 października 2021 10:12

Podkarpackie: Zebrano już 16 ton warzyw i owoców dla potrzebujących Podkarpackie: Zebrano już 16 ton warzyw i owoców dla potrzebujących/fot. shutterstock.com

16 ton warzyw, zbóż i owoców dla potrzebujących zebrało już w 30 parafiach w okolicach Rzeszowa Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Towarzystwo wydaje dziennie 500 posiłków, a w zimie ponad 600.

"Rozpoczęta 20 września doroczna akcja potrwa do 25 października. Obserwujemy dużą ofiarność i życzliwość rolników" - powiedział we wtorek Mariusz Zacios z rzeszowskiego Towarzystwa.

Jak zaznaczył, "darczyńcy przekazują m.in. ziemniaki, zboże, kapustę, marchew, buraki, cebule, cukinie".

W ramach organizowanej od ponad 30 lat akcji wolontariusze i podopieczni Towarzystwa objeżdżają wsie w okolicach Rzeszowa prosząc o wsparcie rolników.

"W ten sposób zbierają ziemiopłody, z których potem przygotowywane są posiłki dla najuboższych i bezdomnych. Co roku w ten sposób udaje się zebrać nawet kilkadziesiąt ton i zapełnić przed zimą magazyny" - wyjaśnił Zacios.

Zwrócił uwagę, że dzięki "pomocy rolników obniżają się koszty utrzymania schroniska".

W Rzeszowie przez cały rok pracuje jadłodajnia, która wydaje ok. 500 posiłków każdego dnia. Natomiast w okresie zimowym Towarzystwo uruchamia w mieście trzy dodatkowe punkty wydawania posiłków; z pomocy korzysta wtedy ponad 600 potrzebujących.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI