Sobota do końca dnia będzie wietrzna, z możliwymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Jak powiedział PAP Michał Folwarski, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, to efekt niżu znad Skandynawii, który swoim zasięgiem obejmuje także Polskę.

Opady w sobotę

"Nadal napływa do nas chłodne i wilgotne powietrze. W sobotę na terenie całego kraju możliwe są opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu oraz burze. Będzie chłodno. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 6-7 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, do 12-13 stopni na wschodzie, przy czym poczucie chłodu będzie potęgował porywisty wiatr, osiągający na przeważającym obszarze kraju do 65 km/h, a na Wybrzeżu do 70 km/h" - powiedział Michał Folwarski.

Noc z soboty na niedzielę z większą ilością rozpogodzeń, zwłaszcza na południu. Na północy i zachodzie kraju możliwe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od minus 1 - 2 stopni na południu do 4 stopni na plusie na Wybrzeżu. W nocy wiatr osłabnie i tylko na Wybrzeżu może w porywach dochodzić do 55 km/h.

Według meteorologów, pogoda z opadami i temperaturami w dzień raczej poniżej 10 stopni Celsjusza utrzyma się do początku nadchodzącego tygodnia.