Początek tygodnia jeszcze zimowy. Od czwartku cieplej

Autor: PAP 07 marca 2022 09:33

Początek tygodnia jeszcze zimowy. Od czwartku cieplej Początek tygodnia zimowy. Od czwartku będzie cieplej/ Fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę pogody na najbliższy tydzień. Według synoptyków na początku tygodnia może słabo padać śnieg lub deszcz ze śniegiem. Natomiast od czwartku będzie coraz cieplej.

Słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem

IMGW przekazał, że w poniedziałek, wtorek i środę na zachodzie Polski będzie słonecznie. Na pozostałym obszarze kraju ma być pochmurnie i gdzieniegdzie wystąpią słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. W Karpatach przewidywany jest przyrost grubości pokrywy śnieżnej o od 5 do 10 cm. tam mogą też wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

Temperatura w dzień  do 7 st. C, nocą do -7°C 

Na początku tygodnia temperatura powietrza w dzień osiągnie od 1 st. C do 7 st. C, a nocą okresami spadnie do -7°C w rejonach podgórskich Karpat. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z północy.

Od czwartku do końca tygodnia stabilną i słoneczną pogodę zapewni wyż z centrum nad Europą Wschodnią. Synoptycy przewidują, że z każdym dniem będzie coraz cieplej.

Od czwartku będzie coraz cieplej

Najdłużej chłodne powietrze pozostanie na wschodzie kraju. Tam temperatura maksymalna kształtować się będzie od -1 st. C do 5 st. C, a temperatura minimalna od -6 st. C do 0 st. C. Synoptycy dodali, że w rejonach podgórskich Karpat możliwe są spadki temperatury do -10 st. C.

Na zachodzie kraju w dzień będzie od 4 st. C do 12 st. C, a nocą temperatura może spaść miejscami do -4 st. C.

W tych dniach wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami na wybrzeżu silniejszy, ze wschodu i południa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI