×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Początek tygodnia jeszcze ciepły. Potem mróz

Autor: PAP 13 listopada 2022 20:57

Początek tygodnia jeszcze ciepły. Potem mróz Początek tygodnia jeszcze ciepły. Potem mróz/fot.shutterstock.com

Pierwsze dwa dni tygodnia będą jeszcze stosunkowo ciepłe jak na połowę listopada. Jak powiedział PAP Kamil Walczak, synoptyk IMGW-PIB, w drugiej połowie tygodnia na południowym wschodzie prognozowane są już całodobowe mrozy.

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek Polska będzie znajdowała się pod wpływem "zgniłego wyżu" z centrum na pograniczu Łotwy i Białorusi. Do Polski napływać będzie stosunkowo chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie.

Jaka pogoda w poniedziałek 14 listopada?

"W poniedziałek rano i wieczorem, głównie w rejonach podgórskich, pojawią się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Na wschodzie w centrum kraju zachmurzenie będzie duże z lokalnymi opadami mżawki. Nad resztą kraju więcej słońca z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-9 stopni Celsjusza na wschodzie do 13-14 stopni na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W Sudetach może osiągać do 90 km/h" - powiedział Walczak.

Zima 2022/2023 - kiedy nadejdą mrozy?

Jeszcze we wtorek Polska będzie znajdowała się w stosunkowo ciepłej masie powietrza, jednak od północy zacznie się przemieszczać chłodny front atmosferyczny.

W drugiej połowie tygodnia na południowo-wschodniej części kraju prognozowane są temperatury minusowe, które mogą utrzymywać się przez całą dobę. W najcieplejszej, południowo-zachodniej części kraju, prognozowane są maksymalne temperatury rzędu 4-5 stopni Celsjusza. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI