×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Początek tygodnia ciepły, choć pochmurny

Autor: PAP 12 lutego 2023 20:17

Początek tygodnia ciepły, choć pochmurny W poniedziałek do Polski będzie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. / fot. shutterstock

W poniedziałek do Polski będzie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. W całym kraju temperatura będzie dodatnia. Podobna pogoda utrzyma się przez najbliższe kilka dni – powiedziała PAP synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk.

Pogoda w poniedziałek 12 lutego 2023

W poniedziałek Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad południem Europy. Wyjątkiem jest północny wschód kraju, na który oddziałuje płytka zatoka niżowa - wynika z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego.

W poniedziałek zachmurzenie będzie przeważanie duże, z możliwymi przejaśnieniami. Wysoko w górach małe i bez chmur. Prognozowane są opady mieszane deszczu, mżawki, a na Pogórzu Karpackim deszczu ze śniegiem. W rejonie dolin górskich może spaść śnieg.

Temperatura maksymalna od około 2 stopni Celsjusza na Pogórzu Karpackim, 3-4 stopni na krańcach wschodnich, 5-6 w centrum, do 9 stopni na zachodzie i północnym zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich, tylko nad morzem silniejszy, w porywach osiągający do 55 km/h.

Podobna pogoda powinna się utrzymywać przez najbliższe kilka dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI