Początek tygodnia chłodny. Kiedy poprawa pogody?

Autor: PAP 19 września 2022 09:07

Początek tygodnia chłodny. Kiedy poprawa pogody? Kiedy przyjdzie ocielpenie? fot. unsplash

Na początku tygodnia będzie zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Wysoko w górach śnieg. Lokalnie występować będą również burze. Poprawa pogody w drugiej części tygodnia. Opady na przeważającym obszarze kraju zanikną. Noce i poranki mgliste. W niedzielę najcieplej.

Na początku tygodnia pogodę w Polsce nadal kształtował będzie układ niskiego ciśnienia sprowadzający do kraju chłodne i wilgotne powietrze z północy. Przeważać będzie zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, wysoko w górach śnieg, lokalnie występować będą również burze.

Kiedy pogoda poprawi się?

Przejściowo poprawa pogody postępować będzie w drugiej części tygodnia wraz z przemieszczaniem się wyżu, wtedy pojawi się więcej przejaśnień, opady na przeważającym obszarze kraju zanikną. Noce i poranki będą mgliste. W niedzielę najcieplej.

W poniedziałek i wtorek zachmurzenie będzie duże. Miejscami pojawią się większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu i lokalne burze (szczególnie na wybrzeżu). Wysoko w górach również śnieg. Chłodno, temperatura maksymalna od 12 do 16 stopni Celsjusza. W nocy temperatura będzie spadać do 5-9 stopni. Noce najcieplejsze na wybrzeżu około 10-11 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na północy kraju i w czasie burz porywy mogą osiągać 65 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W środę i czwartek więcej przejaśnień. Nadal miejscami występować będą przelotne opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Noce i poranki miejscami mgliste. Chłodno, temperatura maksymalna nie przekroczy 14-17 stopni Celsjusza. Noce z temperaturą minimalną od 5 do 9 stopni. Na wybrzeżu cieplej 10-12 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W piątek i sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Słabe przelotne opady deszczu możliwe już tylko w piątek na wschodzie kraju. Noce i poranki miejscami mgliste. Temperatura maksymalna od 13 do 17 stopni Celsjusza. W nocy temperatura minimalna od 5 do 10 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W niedzielę rozpogodzenie - dużo słońca, zwłaszcza na zachodzie kraju. Temperatura maksymalna od 15 do 20 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI