Po południu burze z gradem! W których województwach?

Autor: PAP 07 czerwca 2022 09:22

Po południu burze z gradem! W których województwach? Zbliżają się burze z gradem !/ fot.shutterstock.com

We wtorek burze z gradem pojawią się na wschodzie i w centrum kraju, a w kolejnych dniach także w innych rejonach. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

We wtorek po południu i wieczorem w dużej części woj. śląskiego spodziewane są burze, którym będzie towarzyszył grad - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który wydał w tej sprawie ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje od godz. 13 we wtorek do późnych godzin wieczornych.

Przeczytaj: Silny grad zniszczył sady. Straty mogą sięgać nawet 70 procent

Niebezpieczne zjawiska pogodowe spodziewane także we wschodnich i centralnych województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, małopolskim, mazowieckim i łódzkim. W tych regionach ostrzeżenia pierwszego stopnia mogą obowiązywać nieprzerwanie do piątku.

"Miejscami przelotne opady deszczu i burze, w trakcie których ponownie może wystąpić grad i intensywne opady deszczu do 25 mm" - przestrzegają synoptycy IMGW.

W środę burze spodziewane są na Podkarpaciu, a w czwartek w województwach kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Ostrzeżenia IMGW są przez synoptyków na bieżąco aktualizowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI