Piątkowe popołudnie z opadami śniegu, wieczorem możliwe oblodzenia

Autor: PAP 19 marca 2021 13:47

Piątkowe popołudnie z opadami śniegu, wieczorem możliwe oblodzenia fot. shutterstock.comNajwięcej opadów śniegu będzie na północnym-wschodzie, w centrum oraz południowym-zachodzie./

W piątek popołudniu w całym kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami. Czekają nas też przelotne opady śniegu w wielu miejscach w Polsce - poinformował synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek.

Najwięcej opadów śniegu będzie na północnym-wschodzie, w centrum oraz południowym-zachodzie. "Po północy powinny one zacząć stopniowo zanikać i powinno się rozpogadzać" - wyjaśnił synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek.

Będzie chłodno. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C do 5 st. C. "Najchłodniej będzie na północy, bo miejscami nie przekroczy ona 0 st. C. Z kolei najcieplej będzie na zachodzie i południowym-zachodzie, gdzie termometry pokażą właśnie 4-5 st. C" - podkreślił Szymon Ogórek.

Dodał, że wieczorem opady zaczną się topić, a temperatura spadnie, stąd trzeba będzie uważać na oblodzenie na drogach.

Na północy i zachodzie wiatr będzie umiarkowany i porywisty, a na wschodzie i południu słaby. "Na północy nie dość, ze będzie względnie najchłodniej, to jeszcze ten wiatr obniży nam odczuwalność tej temperatury" - zaznaczył synoptyk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI