Piątek z marznącymi opadami. Na drogach będzie niebezpiecznie

Autor: PAP 02 grudnia 2022 15:41

Piątek z marznącymi opadami. Na drogach będzie niebezpiecznie W piątek w południowej połowie kraju, obejmującej także centralne regiony, spodziewane są opady marznące, które mogą utrzymać się do soboty / fot. shutterstock

W piątek w południowej połowie kraju, obejmującej także centralne regiony, spodziewane są opady marznące, które mogą utrzymać się do soboty. Jak powiedział PAP synoptyk IMGW Michał Folwarski, w tej części Polski na drogach będzie ślisko i niebezpiecznie.

Piątek z marznącymi opadami 

Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz IMGW zaznaczył, że dla południowej połowy Polski, obejmującej także centralne regiony, nie ma dobrych wieści pogodowych na piątek. Do końca dnia spodziewane są tam opady różnego rodzaju, w tym marznące, które utrzymywać się mogą do soboty.

Na pozostałym obszarze kraju możliwe są jedynie słabe opady śniegu.

"Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, w regionie Suwalszczyzny. Tam do minus 4 stopni Celsjusza. Natomiast najcieplej będzie na krańcach północno-zachodnich, w rejonie Wybrzeża. Tam do 3 stopni na plusie" - przekazał synoptyk IMGW.

Wiatr będzie wschodni, na ogół słaby, na zachodzie chwilami może być umiarkowany.

Pogoda w nocy z 2 na 3 grudnia 

"Noc z piątku na sobotę bez zmian, jeśli chodzi o zjawiska. Padać może wszystko, łącznie z opadami marznącymi, więc na drogach nadal ślisko i niebezpiecznie" - powiedział Folwarski.

Zaznaczył, że najmniej opadów powinno być na północy. Tam też trochę więcej przejaśnień, ale za to najchłodniej. W rejonie Suwalszczyzny, Warmii i Mazur nawet do minus 8 stopni Celsjusza. Natomiast najcieplej, jak podał synoptyk IMGW, będzie na zachodzie oraz na Wybrzeżu. Tam do minus 1 stopnia Celsjusza.

Wiatr nadal na ogół słaby, wschodni, jedynie nad morzem może być umiarkowany.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI