Piątek wietrzny i z opadami

Autor: PAP 08 kwietnia 2022 15:26

Piątek wietrzny i z opadami W piątek będzie deszczowo i wietrznie/ fot. shutterstock

Do końca dnia w piątek należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a lokalnie krupy śnieżnej. Do zachodu słońca będzie towarzyszył nam silny wiatr - powiedział PAP Michał Folwarski, synoptyk IMGW-PIB.

Według prognozy pogody przygotowanej przez Michała Folwarskiego z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, piątek do końca dnia będzie z opadami i porywistym wiatrem.

Deszczowa i wietrzna pogoda

"Dość dokuczliwy, porywisty wiatr o sile 55-70 km/h będzie w całym kraju. Najmocniej zawieje na wschodzie, gdzie do wieczora spodziewamy się porywów do 90 km/h. W całym kraju może przelotnie padać deszcz, deszcz ze śniegiem, a nawet krupa śnieżna. Możliwe są lokalne burze. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 6 stopni Celsjusza na krańcach północnych, do 12 stopni na południu" - powiedział Michał Folwarski.

W nocy nadal pochmurnie i deszczowo. W pasie województw południowych lokalnie może spaść do 15-20 litrów wody na metr kwadratowy. Tam też możliwe są burze. W górach - zarówno w Sudetach jak i Karpatach - dzisiejszej nocy może spaść do 10 cm śniegu. Na pozostałym obszarze możliwe są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od zera stopni na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach do 7 stopni na południu i południowym wschodzie Polski. Na Wybrzeżu i południowych krańcach kraju wiatr może być porywisty, osiągający do 65 km/h. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI