×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Piątek pod znakiem babiego lata; do 18 st. C na południu

Autor: PAP 29 października 2021 09:02

Piątek pod znakiem babiego lata; do 18 st. C na południu Piątek będzie bezdeszczowy i słoneczny/ fot. pixabay

Piątek będzie bezdeszczowy i słoneczny w całej Polsce. Jak powiedział PAP Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW-PIB, w ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 12-14 stopni na północy do 18 stopni Celsjusza na południu kraju.

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, piątek będzie pogodny w całym kraju. W rozmowie z PAP Michał Ogrodnik z IMGW określił tę aurę jako przykład złotej polskiej jesieni.

"Rano jeszcze mogą lokalnie zalegać mgły, mogące lokalnie ograniczać widoczność do 200 metrów. Natomiast w pozostałej części dnia słońca będzie dużo. Będziemy mieli do czynienia z typowo polską złotą jesienią, w czasie której jest ciepło, słonecznie i bez opadów. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 12-14 stopni w północnej części kraju, około 16 stopni w centrum i od 17 do 18 stopni na południu. Wiał będzie słaby i miejscami umiarkowany wiatr z kierunków południowych. Tylko w Kotlinie Kłodzkiej może to być silniejszy wiatr, osiągający prędkość do 70 km/h" - powiedział Ogrodnik.

Noc z piątku na sobotę pogodna, z dużą ilością bezchmurnego nieba. Mgły pojawią się głównie na zachodzie i południu kraju. Po zachodzie słońca temperatura spadnie do lokalnie 2 stopni na południowym wschodzie, 3 stopni w centrum i około 4-5 stopni na północnym wschodzie, wschodzie i zachodzie kraju. Najwyższa temperatura zapowiadana jest nad samym Bałtykiem - od 6 do 8 stopni Celsjusza. Wiał będzie słaby wiatr, jedynie w rejonie Kotliny Kłodzkiej i Beskidów może być silniejszy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI