Papierosy ukryte pod burakami. Przemyt ujawniły CBŚP i KAS

Autor: PAP 22 czerwca 2021 12:57

Czeskie służby zatrzymały kierowcę polskiej ciężarówki, w której pod burakami ukryte były papierosy z podrobionymi znakami towarowymi znanego koncernu tytoniowego. Do ujawnienia przemytu doszło dzięki informacjom przekazanym przez CBŚP i KAS.

Mł. asp. Paweł Żukiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji przekazał we wtorek, że dzięki współpracy funkcjonariuszy CBŚP i KAS z Dolnego Śląska udało się uzyskać informację o przemycie papierosów.

"Informacje zostały przekazane czeskiej służbie celnej. Samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych jechał autostradą D2 ze Słowacji w kierunku Brna i został skontrolowany przez czeskich celników. Okazało się, że samochodem kieruje obywatel Polski, który twierdził, że przewozi warzywa ze Słowacji do Niemiec" - podał mł. asp. Żukiewicz.

W naczepie czescy funkcjonariusze znaleźli palety z burakami. Okazało się, że są one przykrywką dla kartonów z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Zabezpieczono 6 milionów papierosów z podrobionymi znakami towarowymi znanej zagranicznej marki tytoniowej.

"Kierowca został zatrzymany, a następnie przedstawiono mu zarzut wewnątrzwspólnotowej dostawy papierosów bez znaków akcyzy. Zgodnie z czeskim prawem grozi mu wysoka kara finansowa i do 3 lat więzienia" - podał Żukiewicz.

Wartość zabezpieczonych papierosów to ponad 38 mln koron czeskich, czyli blisko 7 milionów złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI