×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Otrzeżenia hydrologiczne dla części rzek na południu i wschodzie

Autor: PAP 18 kwietnia 2021 09:51

Otrzeżenia hydrologiczne dla części rzek na południu i wschodzie IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla części rzek na południu i wschodzie/ fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert drugiego stopnia dla części rzek w pięciu województwach na południu i wschodzie kraju.

  • IMGW wydał otrzeżenia hydrologiczne dla części rzek na południu i wschodzie kraju.
  • Alerty hydrologiczne obowiązują na rzekach w części województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego oraz północno-zachodniego krańca Małopolski.
  • W związku ze spływem wód opadowo-roztopowych w zlewni Wisłoku po Krosno oraz na dopływach Sanu od Olchowców po ujście Wisłoku spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody, punktowo z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Alert drugiego stopnia dotyczy też "zlewni Wisłoki poniżej Krajowic, Sanu poniżej Wisłoka oraz zlewni Wisłoku poniżej Krosna".

W zlewni rzeki Breń IMGW prognozuje "dalszy wzrost poziomu wody, z przekroczeniem stanu ostrzegawczego w profilu Wampierzów". Spodziewany jest też dalszy przybór wody, przy obecnie przekroczonym stanie ostrzegawczym na Grabince.

Ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczą również zlewni: Nidy, Koprzywianki, Czarnej, Kamiennej oraz Brynicy wraz ze zbiornikiem Kozłowa Góra i Przemszy po zbiornik Przeczyce. "Na Brynicy w profilu Brynica poziom wody może osiągnąć stan alarmowy" - podał IMGW. Dodano, że ostrzeżenia obowiązują do godzin porannych w niedzielę.

Alert hydrologiczny drugiego stopnia oznacza możliwość wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI