×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Oszustwo przy zakupie owoców. Grozi za nie nawet 8 lat więzienia

Autor: interia.pl 20 stycznia 2023 14:45

Oszustwo przy zakupie owoców. Grozi za nie nawet 8 lat więzienia Kobieta kupiła banany ale zapłaciła za jabłka/ fot. shutterstock

Na wadze leżały banany, klientka zapłaciła za jabłka. Została przyłapana przez pracownicę sklepu, a sprawę zgłoszono na policję.

Jak podaje interia.pl, sklepowe oszustwo może skończyć się latami w więzieniu, w tym przypadku nie zawsze znaczenie ma wartość przedmiotu.

Zakup owoców. Kara za pomyłkę może być wysoka

W hipermarkeci w Ząbkowicach Śląskich, jedna z klientek podchodzi do kasy samoobsługowej i kładzie na niej banany, po czym wybiera przycisk z nazwą owoców, waży je, płaci i odchodzi od kasy. W tym momencie podchodzi do niej pracownica sklepu, która zwraca uwagę kobiecie, że wcisnęła nieprawidłowy guzik, przez co automat zamiast bananów zważył i wycenił jabłka, które tego dnia były na promocji. 

Kobieta tłumaczyła się, że wcisnęła nieprawidłową nazwę produktu przez przypadek. Policja w tym przypadku uwierzyła klientce i sprawa została umorzona. Jednak, gdyby służby stwierdziły, że kobieta chciała z premedytacją dokonać oszustwa, za te kilka złotych, które oszczędziła, ważąc jabłka zamiast bananów, groziłaby jej kara pozbawienia wolności do 8 lat - podaje interia.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI