×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Oszustwo przy zakupie nektarynek na 100 tys. zł

Autor: PAP 11 stycznia 2022 11:36

Oszustwo przy zakupie nektarynek na 100 tys. zł Areszt dla 35-latka za oszustwo przy zakupie niemal 20 ton nektarynek/ fot. pixabay

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 35-latka, który jest podejrzany o oszustwo podczas zakupu niemal 20 ton nektarynek. Policja ustaliła, że pokrzywdzony przedsiębiorca z pow. bialskiego (Lubelskie) tej pory nie otrzymał 100 tys. zł zapłaty za sprzedany towar. Podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstwo.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla poinformowała we wtorek, że do transakcji doszło na początku września ub. roku.

Oszustwo w handlu nektarynkami

"Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że bialski przedsiębiorca stracił ponad 100 tysięcy złotych podczas sprzedaży nektarynek. Z informacji wynikało, że nieznane osoby działające rzekomo w imieniu jednej z katowickich firm zakupiły od pokrzywdzonego niemal 20 ton nektarynek, odbierając towar" - przekazała komisarz.

Bialski przedsiębiorca przekazał, że mężczyźni kontaktowali się z nim po transakcji, twierdząc, że część towaru jest zepsuta, a oni chcą negocjować kwotę faktury. Jak podkreśliła funkcjonariuszka, do tej pory nie opłacili wystawionej faktury.

Podejrzanym o udział w sprawie okazał się 35-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany na terenie województwa lubuskiego. Przed weekendem został doprowadzony do prokuratury, która przedstawiła mu zarzut oszustwa. Bialski sąd zastosował areszt wobec mężczyzny.

"35-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwo. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę" - przypomniała Salczyńska-Pyrchla.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI