Oszustwo "na węgiel". Pokrzywdzona straciła 1350 zł

Autor: PAP 21 września 2022 11:29

Oszustwo "na węgiel". Pokrzywdzona straciła 1350 zł Policjanci z komendy w Słupcy (woj. wielkopolskie), prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa "na węgiel". / fot. shutterstock

Policjanci z komendy w Słupcy (woj. wielkopolskie), prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa "na węgiel". To już kolejny podobny przypadek w regionie w ostatnim czasie.

Jak poinformowała we wtorek Komenda Powiatowa Policji w Słupcy, mieszkanka powiatu na portalu społecznościowym przeczytała ogłoszenie dotyczące sprzedaży ekogroszku. Kobieta postanowiła skorzystać z "ciekawej oferty" i dokonała wpłaty 1350 zł za pośrednictwem strony internetowej.

Oszustwo przy zakupie ekogroszku 

Policja podała, że po kilku dniach od dokonania wpłaty przez kobietę na konto oszusta ogłoszenie zniknęło ze strony internetowej, a sprzedawca nie odbierał telefonu, w tym nie odpowiadał na licznie przesyłane wiadomości tekstowe. Kobieta zdecydowała się o wszystkim poinformować policjantów i zawiadomić o oszustwie.

To już kolejne podobne oszustwo, jakiego ofiarą padli mieszkańcy Wielkopolski. Kilka dni temu do kościańskiej komendy zgłosiło się dwoje mieszkańców powiatu, którzy zostali oszukani tą metodą. W ub. tygodniu o podobnych przypadkach informowała także policja z Wągrowca i Leszna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI