Oszuści wyłudzają gotówkę "oferując okazyjne ceny" za pellet

Autor: PAP 02 grudnia 2022 13:33

Oszuści wyłudzają gotówkę "oferując okazyjne ceny" za pellet 2 tys. zł straciła mieszkanka powiatu nowodworskiego, która chciała kupić pellet w okazyjnej cenie. / fot. shutterstock

2 tys. zł straciła mieszkanka powiatu nowodworskiego, która chciała kupić pellet w okazyjnej cenie. Oszuści wykorzystują specjalne strony internetowe do tego typu przestępstw - ostrzega policja.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim Karolina Figiel poinformowała PAP, że mieszkanka powiatu nowodworskiego przez stronę internetową chciała zakupić pellet w korzystnej cenie. "Kobieta nie sprawdziła wcześniej wiarygodności tej strony, nie skontaktowała się również ze sprzedawcą, tylko od razu zakupiła pellet za 2 tysiące złotych" - dodała Figiel.

Oszustwa przy zakupie pelletu przez internet

Jak się okazało, była to strona stworzona do tego typu oszustw i kobieta nie dostała zakupionego pelletu, jak również nie odzyskała wpłaconych wcześniej pieniędzy.

Policja informuje, że na stronie internetowej Polskiej Rady Pelletu znajdziemy informacje o wiarygodnych producentach tego surowca. "Warto korzystać z oficjalnych serwisów. Musimy stosować zasadę ograniczonego zaufania i nie wierzyć każdemu ogłoszeniu w popularnych serwisach sprzedażowych publikowanych w internecie. Naszą czujność powinna wzbudzić zdecydowanie niższa cena produktu" - tłumaczy funkcjonariuszka z Nowego Dworu Gd.

Policja ostrzega, że osoby, które zamieszczają tego typu oferty, bardzo często robią to po prostu dla szybkiego zysku. Jeśli uda się im kogoś naciągnąć, urywają kontakt.

Jeżeli oferta zamieszczona w sieci wydaje się nam wiarygodna, warto zadzwonić do danej firmy i zapytać, czy prowadzi oficjalną stronę internetową ze sprzedażą. Policja zachęca, by korzystać ze sprawdzonych portali sprzedażowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI