Ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi na południu kraju!

Autor: PAP 22 stycznia 2022 15:47

Ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi na południu kraju! Przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi na południu kraju ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej / fot. shutterstock

Przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi na południu kraju ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wydano także ostrzeżenie hydrologiczne przed wzrostem poziomów wody, miejscami powyżej alarmowych, m.in. na całym Wybrzeżu.

Ostrzeżenia przed zawiejami i zamieciami

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi wydano dla południowych powiatów województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. IMGW prognozuje na tym terenie zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 55 km/h, z północnego zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń określono na 80 procent.

Na całym wybrzeżu Bałtyku obowiązuje alert hydrologiczny drugiego stopnia. "W związku z prognozowanym silnym, sztormowym wiatrem z kierunku północno-zachodniego na całym Wybrzeżu poziomy wody będą się wahać powyżej stanów ostrzegawczych, miejscami powyżej alarmowych z tendencją spadkową" - poinformował IMGW.

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia wydano też dla Zalewu Wiślanego i okolic Elbląga. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI