Ostrzeżenie przed przymrozkami do -4 st.

Autor: PAP 26 kwietnia 2022 18:02

Ostrzeżenie przed przymrozkami do -4 st. IMGW ostrzega przed przymrozkami w 11 województwach/ fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami, które zaczną obowiązywać w nocy z wtorku na środę i mogą się utrzymać do 8 rano obejmą jedenaście województw. Miejscami spadek temperatury może wynieść -1 st. C, zaś przy gruncie temperatura może spaść do -4 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla województw: łódzkiego, podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego oraz świętokrzyskiego.

Przymrozki w 11 województwach

Na większości objętych prognozą terenów spadek temperatury wyniesie -1 stopni Celsjusza, a przy gruncie -3 st. C. W województwach: łódzkim i podkarpackim temperatura spadnie do -2, a przy gruncie może wynieść -4 st. C. Ostrzeżenie prognozuje, że w woj. warmińsko-mazurskim temperatura osiągnie -1 stopni Celsjusza, przy gruncie -4 stopnie.

W większości objętych alertem województwach ostrzeżenia powinny się utrzymać do godziny 7 rano, natomiast w woj. podlaskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim do 8 rano.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI