Ostrzeżenia przed silnym wiatrem i burzami m.in. w grójeckim

Autor: PAP/TVN Meteo 05 maja 2021 10:34

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem i burzami m.in. w grójeckim fot. shutterstock.com

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali alarmy pierwszego stopnia przed burzami i silnym wiatrem dla województwa mazowieckiego. Zagrożeniem będą burze, których należy spodziewać się także w powiecie grójeckim.

- Zagrożeniem będą burze, których należy spodziewać się w mazowieckim, między innymi w powiatach: węgrowskim, sokołowskim, siedleckim, mińskim, otwockim, garwolińskim, piaseczyńskim, grójeckim, kozienickim, białobrzeskim -podaje TVNMeteo.

Mieszkańcy północnego zachodu muszą w środę liczyć się z tym, że będzie silnie wiało - nawet do 90 km/h. Z kolei w południowo-wschodniej Polsce wystąpią burze, a lokalnie też grad.

Miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 15-20 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie możliwy jest niewielki grad. - informuje TVN Meteo.

Według prognoz środa będzie dniem wietrznym. Temperatura maksymalna w południowo-zachodniej części kraju, np. w Szczecinie, wyniesie ok. 10-12 stopni, około 15 st. C pokażą termometry m.in. w Łodzi i Warszawie, a nawet do 20 stopni będzie w środę w Rzeszowie i Przemyślu.

W Karkonoszach, Karpatach i na Śnieżce w środę będzie padał śnieg. Wzrost pokrywy śnieżnej szacowany jest na ok. 10 cm. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI