×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu! Gdzie wystąpią?

Autor: PAP 10 grudnia 2022 06:10

Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu! Gdzie wystąpią? W sobotę ciągle pochmurno z opadami. Na południowym wschodzie będzie padał deszcz ze śniegiem. / fot. Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz wschodniej części Mazowsza i południowej części Podlasia oraz Śląska.

Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla województwa podkarpackiego, południowej i środkowej części województwa lubelskiego oraz wschodniej części województwa małopolskiego.

Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu 

Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW wydał dla województwa małopolskiego, południowej części śląskiego, wschodniej części mazowieckiego, północnej części lubelskiego i południowej podlaskiego.

Wystąpienie zjawisk oszacowano z prawdopodobieństwem 90 proc. Ostrzeżenia obowiązują do niedzieli do godzin popołudniowych.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydawane są w momencie kiedy w przeciągu 12 godzin przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie 10-15 cm lub od 15 do 20 cm w 24 godziny. Natomiast jeśli przyrost pokrywy śnieżnej jest od 20 do 30 cm w ciągu 24 godzin na wysokości do 600 m.n.p.m lub od 20 do 50 cm na obszarach powyżej 600 m.n.p.m. to wtedy jest to ostrzeżenie drugiego stopnia. Jest jeszcze ostrzeżenie trzeciego stopnia wydawane jeżeli w 24 godziny przyrost pokrywy śnieżnej na obszarze poniżej 600 m.n.p.m. wyniesie powyżej 30 cm lub na obszarze powyżej 600 m.n.p.m powyżej 50 cm.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI