Ostrzeżenia przed intensywnym deszczem w południowo-wschodniej Polsce

Autor: PAP 24 sierpnia 2021 16:18

Ostrzeżenia przed intensywnym deszczem w południowo-wschodniej Polsce IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem w południowo-wschodniej Polsce/ fot. shutterstock

We wtorek IMGW wydało alerty przed intensywnym deszczem w południowo-wschodniej Polsce. Ostrzeżenia obowiązują m.in. w Małopolsce czy Lubelszczyźnie.

Alert drugiego stopnia obowiązuje na południu Mazowsza, Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Według IMGW prognozowane są tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. "Prognozowana całkowita suma opadów wysokość opadu miejscami od 50 do 80 l/mkw." - wyjaśniono.

Z kolei na Podkarpaciu oraz w woj. świętokrzyskim obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. "Nadal prognozowane są tam opady deszczu, o natężeniu umiarkowanym, a okresami silnym. Od czasu obowiązywania ostrzeżenia do godz. 20 miejscami spadło od 10 mm do 15 mm, na północy województwa lokalnie do 30 mm opadu" - przekazało IMGW. Obecnie prognozowana wysokość opadu do końca ważności ostrzeżenia wynosi od 30 do 40 l/mkw., możliwe punktowe kumulacje opadów do 50 l/mkw.

Oba alerty obowiązują do godzin wieczornych we wtorek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI