×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ostrzeżenia przed burzami z gradem - w których regionach?

Autor: PAP 22 maja 2021 11:53

Ostrzeżenia przed burzami z gradem - w których regionach? IMGW ostrzega przed burzami z gradem; fot. unsplash.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem w województwach: kujawsko-pomorskim, opolskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, dolnośląskim, pomorskim, łódzkim i lubuskim.

Kujawsko-pomorskie - opady deszczu, porywy wiatru, grad

W woj. kujawsko-pomorskim ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 13.30 do godziny 22 w sobotę.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu około 20 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad" - poinformował IMGW-PIB.

IMGW prognozuje, że burze mogą wystąpić we wszystkich powiatach.

Opolskie - ostrzeżenie I stopnia przed burzami z gradem

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu przesłało komunikat o ostrzeżeniu pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla całego województwa opolskiego.

Na podstawie obliczeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych - Wydział we Wrocławiu, specjaliści przewidują lokalne burze, którym punktowo będą towarzyszyć opady deszczu do 15 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Możliwy jest grad.

Alert obowiązuje w sobotę, od godziny 14 do 20. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 70 procent.

Wielkopolskie - burze i miejscami grad

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem wydał w sobotę dla województwa wielkopolskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak informuje IMGW, w sobotę prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h.

"Miejscami może wystąpić grad" - poinformowano w komunikacie.

Ostrzeżenie obowiązuje w godz. od 14 do 23.

Dolnośląskie - ostrzeżenie przed burzami z gradem we wszystkich powiatach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie przed burzami z gradem we wszystkich powiatach województwa dolnośląskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 14 do godziny 20 w sobotę.

"Prognozowane są lokalne burze, którym punktowo będą towarzyszyć opady deszczu do 15 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Punktowo grad" - poinformował IMGW-PIB.

Lubuskie - burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem dla wszystkich powiatów województwa lubuskiego.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 15 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad" - przekazało IMGW-PIB.

Zachodniopomorskie - burzowe zagrożenie. Miejscami grad

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem dla wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 15 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad" - poinformowało IMGW-PIB.

Pomorskie - możliwe burze z gradem

W sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla woj. pomorskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed możliwymi burzami z gradem.

Z komunikatu IMGW wynika, że od godz. 13.30 na Pomorzu mogą wystąpić burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru wiejącego z prędkością do 90 km/h. Lokalnie mogą pojawić się również opady gradu.

Synoptycy prawdopodobieństwo wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych oszacowali na 80 proc. Według prognoz, burze powinny ustąpić do godz. 22. 

Łódzkie - burze z gradem w części regionu

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi i synoptycy ostrzegają w sobotę przed burzami w części woj. łódzkiego. Miejscami mogą im towarzyszyć opady gradu. Dla 16 powiatów obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w wydanym w sobotę ostrzeżeniu, burze z dużym prawdopodobieństwem mogą występować od godz. 14 do godz. 23.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad" - przekazało IMGW.

W związku z tym dla 16 powiatów w Łódzkiem w sobotę obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Burze mogą wystąpić w powiatach: brzezińskim, kutnowskim, łaskim, łęczyckim, łowickim, łódzkim wschodnim, Łodzi, pabianickim, poddębickim, sieradzkim, Skierniewicach, skierniewickim, wieluńskim, wieruszowskim, zduńskowolskim, zgierskim. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI