Opolszczyzna: Rolnik założył samoobsługowy sklep z warzywami

Autor: Radio EM 03 października 2021 14:26

Opolszczyzna: Rolnik założył samoobsługowy sklep z warzywami Młody rolnik z Opolszczyzny założył z rodziną sklepik samoobsługowy, w którym sprzedaje warzywa /fot. shutterstock.com

Młody rolnik z Opolszczyzny założył z rodziną sklepik samoobsługowy, w którym sprzedaje warzywa z własnego gospodarstwa. Klienci wrzucają należność do specjalnej kasetki.

W rozmowie z Radiem EM, Damian Mrosek, młody rolnik z Większyc koło Kędzierzyna-Koźla dawniej sprzedawał ziemniaki „z domu”, co było utrudnieniem, bo cały czas trzeba było być na miejscu. Teraz wystarczy dwa razy na dzień uzupełnić zapasy.

Sklep samoobsługowy Mrosków to własnoręcznie zbudowana drewniana witryna. Rolnik mówi, że inspiracją były podobne sklepiki, niezwykle popularne w Austrii. W Większycach można kupić ziemniaki, cebulę, dynie, a także warzywa z ogrodu, który uprawia mama gospodarza.

Płatność za zakupy należy wrzucić do kasetki przytwierdzonej do jednej z półek. Jak mówi gospodarz, taka forma sprawdza się świetnie.

- Zaufaliśmy, że ludzie będą płacić. Co ciekawe, na początku dzwonili do drzwi i koniecznie musieli dać zapłatę do ręki. Czasem, ktoś przyjedzie zapłacić później, bo kiedy potrzebował wziąć towar, to nie miał gotówki  - mówi Damian Mrosek.

Gospodarz przyznaje, że nawet nie przyszło mu do głowy, że ktoś mógłby zabrać i nie zapłacić.

Więcej w Radiu EM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI