×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

ONZ: 2020 rok Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin

Autor: Farmer.pl 03 stycznia 2020 09:49

ONZ: 2020 rok Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin fot. shutterstock

Rok 2020 został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin. Przewodnim hasłem święta jest: „Chroniąc rośliny, chronisz życie”. Powstała specjalna strona internetowa poświęcona temu wydarzeniu - podaje farmer.pl.

Zgodnie z wytycznymi FAO, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która dba o zdrowie roślin w Polsce, przygotowuje i koordynuje szereg działań promujących to wydarzenia na terenie całego kraju.

Z początkiem roku 2020 została uruchomiona nowa, specjalna strona internetowa https://rokroslin.pl/ Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin w Polsce. Można na niej znaleźć informacje o interesujących wydarzeniach MRZR. Poprzez tę stronę prosimy zainteresowanych o kontakt z PIORiN w sprawie działań planowanych w ramach MRZR.

- Obchody Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin są niepowtarzalną okazją do przypomnienia społeczeństwom, politykom i decydentom na całym świecie, że rośliny są bardzo ważne dla naszego życia i jak wiele im zawdzięczamy. Pomogą zwrócić uwagę, że ochrona zdrowia roślin może przyczynić się do wyeliminowania głodu, zmniejszenia ubóstwa, ochrony środowiska i pobudzenia rozwoju gospodarczego – podaje PIORiN.

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI