Ogrodnicy czekają na deszcz. Kiedy zacznie padać?

Autor: www.sadyogrody.pl/Twoja Pogoda 15 kwietnia 2019 09:13

Ogrodnicy czekają na deszcz. Kiedy zacznie padać? fot. shutterstock.com

W wielu regionach deszcz ostatnio widziano pod koniec marca. Rolnicy rozkładają ręce i patrzą w niebo. Wegetacja ruszyła wcześniej niż w ostatnich latach, więc deszczówka jest uprawom bardzo potrzebna - czytamy w serwisie Twoja Pogoda.

W zachodnich, centralnych i północno-wschodnich regionach naszego kraju jakiekolwiek opady ostatni raz widziano pod koniec marca. Od tego czasu minęły już 2 tygodnie.

Nic dziwnego, że wielu rolników, sadowników i ogrodników obawia się powtórki sprzed roku, gdy mieliśmy jedną z największych susz ostatnich kilkudziesięciu lat. 

Prognozy, które jeszcze nie tak dawno były bardzo pesymistyczne, nieznacznie się polepszyły. W sobotę (13.04) pierwsze od 2 tygodni deszcze spadną m.in. na Warszawę, Łódź, Wrocław, Gorzów i Bydgoszcz. Do niedzieli (14.04) popada też w Poznaniu.

Najdłużej na opady poczekają mieszkańcy Olsztyna, ponieważ aż do poniedziałku (15.04). 

Aż do końca przyszłego tygodnia najsłabiej i najrzadziej padać będzie w zachodnich i północnych województwach. Najczęściej i najobficiej z kolei padać będzie na południu, gdzie spadnie nawet powyżej 10 mm deszczu.

Więcej w serwisie Twoja Pogoda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI