"Odmrożone" szkoły, fryzjerzy i salony urody

Autor: PP, sadyogrody.pl 21 kwietnia 2021 15:54

"Odmrożone" szkoły, fryzjerzy i salony urody Rząd nie znosi w pełni obostrzeń; fot. shutterstock.com

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił na konferencji prasowej, że rząd nie znosi w pełni obostrzeń. Od poniedziałku 26 kwietnia rząd przywraca edukację hybrydową w klasach I-III oraz funkcjonowanie salonów salony urody, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych.

  • Rząd przywraca edukację hybrydową w klasach I-III.
  • Będą mogły także funkcjonować salony urody, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.
  • W przyszłym tygodniu (w środę 28 kwietnia) rząd przedstawi plan dla pozostałych branż gospodarki na miesiąc maj.

- Apogeum trzeciej fali mamy już za sobą, ale poziom hospitalizacji nadal jest wysoki. Mamy regiony, w których sytuacja nie wygląda ciekawie, gdzie mamy wysoki wskaźnik zakażeń. Mowa tu o woj. śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. Sytuacja wydaje się być lepsza na Podlasiu, w woj. podkarpackim oraz warmińsko-mazurskim - mówił minister Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Odmrożenie gospodarki jeszcze nie teraz

Tam, gdzie sytuacja jest trudna (województwa śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie), obowiązujące obostrzenia zostaną utrzymane.

W pozostałych województwach od najbliższego poniedziałku 26 kwietnia przywraca się edukację hybrydową w klasach I-III. Będą mogły także funkcjonować salony urody, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. 

- To bardzo ostrożny krok. Jesteśmy cały czas w sytuacji dużego obłożenia szpitali i respiratorów, a liczba nowych zakażeń i zgonów jest stale duża - mówił minister. 

- To pierwsze ruchy rządu. W przyszłym tygodniu (w środę 28 kwietnia - przyp. red.)) przedstawimy plan dla pozostałych branż gospodarki na miesiąc maj. Będzie też mowa o gastronomii, organizacji imprez okolicznościowych, czyli komunii i wesel - mówił Niedzielski.

Popyt na owoce i warzywa

Wydaje się, że odmrożenie turystyki, hoteli, gastronomii i sektora imprez okolicznościowych mogłoby wpłynąć na wzrost sprzedaży jabłek.

Wiosna to czas, kiedy sadownicy co roku aktywnie sprzedają zapasy jabłek. W tym roku popyt jest zmniejszony, a ceny - mało satysfakcjonujące dla sadowników.. 

Na problemy z brakiem popytu skarżą się także producenci innych owoców i warzyw, choćby ziemniaków.

Płody rolne - sprawdź oferty na gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI