×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ochłodzenie w czwartek. Chwyci mróz

Autor: PAP 06 stycznia 2022 10:04

Ochłodzenie w czwartek. Chwyci mróz W świąteczny czwartek najcieplej będzie rano; później stopniowo coraz chłodniej. / fot. shutterstock

W świąteczny czwartek najcieplej będzie rano; później stopniowo coraz chłodniej. W drugiej połowie dnia w całym kraju będą już temperatury ujemne - powiedziała PAP synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Na Trzech Króli w całym kraju zachmurzenie zmienne. "Nazywamy je zachmurzeniem dużym z większymi przejaśnieniami" - wyjaśniła synoptyk. "Na ogół będzie dużo chmur, które będą się dość szybko przemieszczały po niebie. W międzyczasie będzie się pojawiało słońce" - dodała.

Najwięcej słońca będzie na zachodzie i północnym zachodzie, ale w centrum i na południu też miejscami będą przebłyski. Gdy na niebie pojawią się chmury, będą występowały przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Nadal wiać będzie umiarkowany, miejscami porywisty wiatr, który nad morzem osiągnie w porywach do 60 km/h. Na Warmii, Mazurach, Kaszubach i Pojezierzu Pomorskim chwilami opady śniegu mogą być silniejsze. "Tam nad ranem może troszeczkę mocniej sypnąć śniegiem" - wskazała synoptyk.

Temperatura w czwartek 

Temperatura w ciągu dnia będzie dość wyrównana. Rano najcieplej, później stopniowo będzie coraz chłodniej. Termometry pokażą w pierwszej połowie około -1 na Suwalszczyźnie i Podhalu, na zachodzie około zera, na wschodzie i w centrum do 2-3 stopni.

"W drugiej połowie dnia w całym kraju będzie już temperatura ujemna" - podkreśliła Ewa Łapińska. Temperatura mocno spadnie w nocy z czwartku na piątek. "Opady śniegu tylko na krańcach wschodnich i to symboliczne. Natomiast ciśnienie dość mocno wzrośnie. Znajdziemy się w obszarze podwyższonego ciśnienia, dzięki czemu będzie mało chmur i duży mróz" - wyjaśniła Ewa Łapińska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI