Obfite opady śniegu i duży mróz? Wkrótce zmiana pogodyWirtualna Polska - 03 grudnia 2021 13:56


Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu i mrozem wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pogoda w ciągu najbliższych dni znacznie się pogorszy. Na północy ma spaść nawet 15 centymetrów śniegu, a na południu termometry pokażą nawet 15 kresek poniżej zera - informuje Wirtualna Polska.

Według modeli pogodowych, szczególnie obfitych opadów śniegu można spodziewać się od niedzieli, a także w nocy z niedzieli na poniedziałek. To właśnie wtedy ma padać ciężki i mokry śnieg - szczególnie na południu, w centrum i na wschodzie. Według europejskiego modelu ECMWF w centrum, na wschodzie i północnym-wschodzie temperatura ma spaść poniżej - 15 stopni Celsjusza - to sprawka rosyjskiego wyżu, który wepchnie do nas mroźne powietrze kontynentalne, które będzie najbardziej dotkliwe dla mieszkańców wschodniej Polski.

Temperatura w kraju spadnie - na zachodzie do - 5 stopni, do -10 na wschodzie, a najzimniej będzie na przedgórzu Karpat, gdzie termometry mogą pokazać -15 stopni. Na Suwalszczyźnie i Podhalu przez całą dobę temperatura powietrza będzie ujemna.

Więcej w Wirtualnej Polsce.