Noce wciąż zimne. Przymrozki możliwe jeszcze w czwartekTwoja Pogoda/ TVN Meteo/ IMGW - 18 maja 2022 09:15


Środowy świt okazał się bardzo zimny. Temperatura spadła przy gruncie nawet do minus 6 stopni - podaje serwis Twoja Pogoda.

Przymrozki 2022 - nawet -6 st. C

Najniższe wartości odnotowaliśmy krótko po wschodzie Słońca. Wtedy w regionach północnych, wschodnich i centralnych pojawiły się przymrozki, i to nie tylko przy gruncie, ale również na wysokości klatki meteorologicznej, czyli na 2 metrach.

W Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Lęborku i Łebie temperatura spadła do minus 1 stopnia, a w Szczecinku i Szymanach do minus 2 stopni. Największy mróz tradycyjnie panował przy gruncie, do minus 5 stopni w Łodzi i Lęborku oraz nawet minus 6 stopni w Toruniu i Łebie.

Przymrozki ominęły tym razem województwa zachodnie i południowe. Tam temperatura obniżyła się miejscami do 1-2 stopni, ale jednak na plusie.

Przymrozki jeszcze wrócą. IMGW ostrzega

IMGW wydał prognozę zagrożeń na środę oraz kolejne dni. Jak przekazano w komunikatach, w najbliższym czasie we znaki dadzą nam się przymrozki, a także burze, którym lokalnie mogą towarzyszyć opady gradu.

W czwartek alerty przed przymrozki mogą pojawić się na terenie województw warmińsko-mazurskiego (na wschodzie regionu) i podlaskiego (z wyłączeniem powiatów południowych).

O ochronie przeciwprzymrozkowej możesz przeczytać:  Jak zabezpieczyć sad przed przymrozkami?