Niemcy: Pogarszają się nastroje w rolnictwie

$data.author.description Autor: farmer.pl 25 stycznia 2022 11:06

Niemcy: Pogarszają się nastroje w rolnictwie W Niemczech nadal złe nastroje rolników/ fot. shutterstock

Według Niemieckiego Stowarzyszenia Rolników (DBV) przyczyną rosnącego przygnębienia jest brak bezpieczeństwa planowania, bardzo niskie cen trzody chlewnej i znacznie zwiększonych kosztów nakładów.

Pod koniec roku nastroje w rolnictwie nadal się pogarszały. To wynik barometru gospodarki rolnej w grudniu 2021 r., którego wyniki przedstawiło Niemieckie Stowarzyszenie Rolników (DBV).

W związku z tym obecna wartość indeksu spadła o 1,8 punktu do 8,8 punktu w porównaniu z poprzednim badaniem z września 2021 roku. Według DBV, przyczyną przygnębienia jest połączenie braku bezpieczeństwa planowania, bardzo niskich cen trzody chlewnej i znacznie zwiększonych kosztów nakładów.

Ponadto, jak potwierdza badanie, rolnicy martwią się skutkami zmiany polityki w Berlinie – powiedział prezes DBV na temat zaktualizowanego barometru gospodarczego. Mimo złych nastrojów w gospodarstwach rolnicy nadal są chętni do inwestowania.

Planowane są wyższe nakłady inwestycyjne, zwłaszcza na maszyny i urządzenia, technikę rolniczą oraz energię odnawialną. Z drugiej strony planowana wielkość inwestycji w budynki gospodarcze pozostaje niska.

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI