Jak powiedziała Anna Woźniak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę pogodę nad przeważającym obszarem Polski będzie kształtował wyż z centrum nad Niemcami.

Rozpogodzenia nad Polską

"W niedzielę od rana wyż rozbuduje się nad Polską, a front z towarzyszącymi mu opadami oprze się o góry. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, tylko na południu duże ze słabymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Prognozowana temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na północy do 6 stopni na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby, tylko na południu kraju umiarkowany, wiejący z kierunku północno-wschodniego i wschodniego" - powiedziała Anna Woźniak.

W nocy z niedzieli na poniedziałek pogoda nie ulegnie większym zmianom. Tylko na południu zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z postępującymi rozpogodzeniami. W górach możliwe słabe, zanikające opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna od minus 7 stopni na północnym wschodzie do minus 3 na zachodzie. Tylko nad morzem termometry wskażą okolice zera. Wiatr będzie słaby, północno-wschodni i wschodni.