Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, przez najbliższe kilka dni wpływ na pogodę nad Polską będzie miał niż ze Skandynawii niosący ze sobą masy ciepłego i wilgotnego powietrza. Jak powiedział Michał Folwarski, synoptyk IMGW-PIB, należy spodziewać się pogody wietrznej, z różnego rodzaju opadami.

Jaka pogoda w niedzielę?

"Niż znad Skandynawii będzie sprowadzał nad Polskę jeden za drugim fronty atmosferyczne z ciepłym, wilgotnym powietrzem. Będzie pochmurno. Tylko rano na wschodzie i południowym wschodzie możliwe są przejaśnienia. Na pozostałym obszarze prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Do kraju zacznie wkraczać strefa opadów, głównie deszczu. Na wschodzie możliwe są jeszcze opady śniegu przechodzące stopniowo w deszcz. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 1-3 stopni Celsjusza na wschodzie do 7 stopni na zachodzie. Będzie wiał umiarkowany wiatr, który w ciągu dnia będzie przybierał na sile. W porywach, na przeważającym obszarze kraju może osiągać do 65 km/h, a w terenach podgórskich Sudetów i na Wybrzeżu do 70 km/h" - powiedział Folwarski.

Noc w całym kraju będzie pochmurna i wietrzna. Temperatura na przeważającym obszarze kraju będzie dodatnia - od jednego do trzech stopni Celsjusza. Tylko na terenach podgórskich prognozowane są niewielkie mrozy. Możliwe są opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, osiągający w porywach 65-70 km/h na przeważającym obszarze kraju.