Niedziela chłodna. Na północy możliwy deszcz

Autor: PAP 17 lipca 2022 09:16

Niedziela chłodna. Na północy możliwy deszcz Niedziela będzie stosunkowo chłodna. Na północnej połowie kraju możliwe są przelotne opady deszczu. / fot. shutterstock

Niedziela będzie stosunkowo chłodna. Na północnej połowie kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Jak powiedziała PAP Dorota Pacocha, synoptyk IMGW-PIB, od poniedziałku spodziewane jest stopniowe ocieplenie.

Jak przekazała Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska będzie znajdowała się w zasięgu wyżu z centrum nad Holandią, za wyjątkiem północno-wschodniej części kraju, gdzie oddziaływać będzie jeszcze górna zatoka niżowa.

"W niedzielę zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane, choć możliwe są lokalne rozpogodzenia. Na północy i na wschodzie okresami zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu i niewielką możliwością słabych burz. W tych burzach punktowo może spaść do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy oraz może wystąpić mały grad, a porywy wiatru nie powinny przekroczyć 60 km/h" - powiedziała Dorota Pacocha.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 18 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, nad morzem i w rejonach podgórskich, do 24 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI