Niedziela będzie pogodna i słoneczna

Autor: PAP 20 marca 2022 10:38

Niedziela będzie pogodna i słoneczna w całej Polsce będzie bardzo słoneczna pogoda/ fot. shutterstock

Za sprawą wyżu niedziela w całej Polsce będzie bardzo słoneczna i bez opadów - powiedział Kamil Walczak, synoptyk IMGW-PIB. Także kolejne dni będą podobne, z coraz wyższymi temperaturami.

Według prognozy pogody przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, niedziela w całym kraju będzie bardzo słoneczna i bez opadów.

Słoneczna pogoda w całym kraju

"Rano, w rejonie Pomorza, Warmii i na Wybrzeżu możliwe są zanikające mgły, które będą ograniczały widzialność do dwustu, trzystu metrów. W ciągu dnia na północy mogą się pojawić sporadyczne chmury. Na pozostałym obszarze kraju będzie bardzo słonecznie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 7 stopni Celsjusza do 12 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na południu i zachodzie chwilami będzie porywisty" - powiedział Kamil Walczak z IMGW-PIB.

Kolejna noc nie przyniesie większych zmian. Niebo nadal będzie bezchmurne. Tylko na północy możliwe są niewielkie zachmurzenie i lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od minus 6 stopni na wschodzie do zera na zachodzie kraju. Z każdym kolejnym dniem tygodnia ma być coraz cieplej i według prognoz IMGW, już w połowie tygodnia, w całym kraju temperatura maksymalna przekraczać będzie 15 stopni Celsjusza. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI