Niebezpieczna pogoda! Będzie bardzo mocno wiać

Autor: PAP 19 lutego 2022 08:10

Niebezpieczna pogoda! Będzie bardzo mocno wiać W sobotę w porywach może wiać nawet do 130 kilometrów na godzinę / fot. shutterstock

W sobotę wystąpią przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a także śniegu. W całym kraju będzie silnie wiało - powiedział PAP Jakub Gawron, synoptyk IMGW.

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem 

Według prognozy przygotowanej przez Jakuba Gawrona z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę będzie wiał silny wiatr, który utrzyma się do wieczora.

W sobotę w południowej Polsce zachmurzenie umiarkowane, w północnej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, lokalnie opady śniegu i możliwe burze.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 3 stopni na północnym wschodzie do 8 stopni na południowym zachodzie.

Wiatr będzie ciągle nasilał się. Na południu kraju jego porywy wyniosą do 100 km/h, na zachodzie i w centrum kraju do 115 km/h, lokalnie do 120 km/h, zaś nad morzem do 130 km/h. W drugiej połowie dnia prędkość wiatru osłabnie.

Po południu strefa silnego wiatru będzie oddziaływać nad morzem i na wschodzie Polski. W nocy z soboty na niedzielę sytuacja się ustabilizuje i porywy wiatru nie będą przekraczać 70 km/h. Zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, stopniowo od zachodu nad ranem przechodzące w opady deszczu.

W nocy temperatura na południowym wschodzie Polski wyniesie od minus 1 stopnia do 2 stopni Celsjusza na zachodzie i nad morzem. W obszarach podgórskich od minus 5 do minus 2 stopni. Wiatr będzie wiał w porywach od 50 do 70 km/h.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI