×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Najdroższe truskawki w 2023 roku

Autor: www.sadyogrody.pl/polskiesuperowoce.pl 07 lutego 2023 10:34

Najdroższe truskawki w 2023 roku Truskawki najdroższe w 2023 roku/ fot.shutterstock.com

Tytuł najbardziej pożądanych polskich owoców dzierżą truskawki. Cena pierwszego kilograma w sezonie 2023 wynosi 620 zł!

Cena pierwszego kilograma w sezonie 2023 wynosi 620 zł i najpewniej zostanie podbita. Do soboty - 11 lutego - trwa bowiem ostatnia z jagodowych aukcji dla WOŚP. Voucher na pierwsze truskawki przekazali Weronika i Karol Maciejczyk, plantatorzy z Jenkowic koło Oleśnicy.

Truskawki najdroższe w 2023 roku

W tegoroczny aukcjach najchętniej licytowano truskawki i borówki. Doświadczenia plantatorów pokazują, że warto. Aukcje dają radość pomagania i w wyjątkowy sposób pozwalają dotrzeć do miłośników polskich superowoców.

- Aktualna cena „Pierwszego kilograma Truskawek od Karola w sezonie 2023”, na wciąż trwającej aukcji, już pobiła nasz zeszłoroczny rekord. Jesteśmy tym faktem wzruszeni, dumni i bardzo wdzięczni licytującym. Wspieramy WOŚP, promując w ten sposób, wśród naszych Klientów, nie tylko dobro i życzliwość, ale także małe, lokalne biznesy, jakich sami jesteśmy przedstawicielami – mówią Weronika i Karol Maciejczyk.

- Łącząc cele Orkiestry z promocją polskie wsi, pragniemy podziękować wszystkim, którzy angażują się w edukację i działania promocyjne. Widać, że zawsze i wszędzie, że wspólnymi siłami możemy więcej! – dodają Maciejczykowie.

Wśród zakończonych i zweryfikowanych aukcji najwyżej licytowano w Lubelskim. Pierwsze majowe truskawki z Farmy Mój Owoc osiągnęły tu cenę 325 zł/kg. W Małopolsce Agnieszka i Michał Leleń wystawili swoje „Truskawki od rolnika”. Tutaj wylicytowano podobną kwotę - 320 zł/kg.
 
- Był to bardzo dobry pomysł. Wiele osób poznało naszą Farmę właśnie przez tę licytację. Jesteśmy dumni z tego, że jest to najdroższy kilogram truskawek na Lubelszczyźnie jaki kiedykolwiek sprzedano. Emocji było bardzo dużo, mieliśmy obawy czy będą chętni do licytacji. Na fanpage'u otrzymaliśmy masę pozytywnych komentarzy i serduszek. Cała akcja miała wyśmienite zasięgi, które przyniosły nam nowych obserwujących. Za rok na pewno wrócimy. Mamy już wstępny plan by połączyć siły z plantatorem borówki i wystawić wspólną aukcję. Bardzo mocno polecamy innym producentom wystawienie takiej lub podobnej licytacji. Wspólnie jako branża jagodowa możemy pomóc chorym dzieciom i pokazać to co produkujemy jako „więcej niż owoce” - zachęca Mateusz Maruszewski, „Farma Mój Owoc”.

Truskawki najdroższe w 2023 roku/ fot.PR

Monika i Grzegorz Kasprzak, czyli „Rajska truskawka”, wsparli Orkiestrę w Kaliszu. Paulina i Rafał Trojanowscy zaprosili na licytacje w Zawichoście, w województwie świętokrzyskim. Obok truskawek chętnie licytowano pierwsze w tym roku borówki. Voucher na pierwsze owoce przekazali m.in. Katarzyna Grzegrzółka-Parafiniuk na warszawskim Targówku i plantatorzy „Borówek na górce” w Łubnicach koło Pacanowa.

Dla wielu plantatorów „Truskawki od Karola” są przykładem konsekwentnie budowanej marki. Kiedyś ulotkowej, dziś opartej o potencjał Internetu. Marki, która potrafi mówić językiem korzyści. Potrafi też połączyć doraźną korzyść spod znaku „zbieraj SAM - płać mniej”, z edukacją. Uczą podziwu dla natury i szacunku dla wszystkich pracujących na plantacji. Podczas samozbiorów pokazują, że każdy owoc jest dla kogoś, że żaden nie powinien się zmarnować. Pokazują jak wygląda życie na plantacji, jak rosną truskawki, uprawa w tunelu, a jak na polu.

Zapraszamy do obejrzenia licytacji, dziś już najcenniejszych truskawek w Polsce. Oto link do aukcji https://allegro.pl/oferta/13179741708
Zakończenie aukcji w sobotę, 11 lutego, o godz. 18:00. Rywalizuje 11 osób.Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI