Nagroda za wskazanie podpalacza słomy. Rolnicy boją się o swój dobytek

Autor: PAP 14 września 2022 17:49

Nagroda za wskazanie podpalacza słomy. Rolnicy boją się o swój dobytek Rolnicy wzynaczyli nagrodę za pomoc w ustaleniu podpalacza stogów słomy/ fot. unsplash

Rolnicy z gminy Zduny (Wielkopolskie) wyznaczyli 5 tys. nagrody dla osoby, która przyczyni się do ustalenia sprawcy podpaleń stogów słomy na ich polach - przekazał we wtorek PAP oficer prasowy krotoszyńskiej policji st. asp. Piotr Szczepaniak.

Jak podkreślił, poszkodowani rolnicy, policja i straż są zgodni w swoich ustaleniach. "Wszystko wskazuje na działanie tego samego sprawcy. Każdorazowo ogień pojawiał się w gminie Zduny w okolicznościach, świadczących o celowym podpaleniu" - powiedział oficer prasowy.

Rolnicy wzynaczyli nagrodę za pomoc w ustaleniu podpalacza stogów słomy

Dodał, że straty są duże. "Pod koniec sierpnia w Konarzewie spaliło się kilkaset balotów; tam straty oszacowano na ponad 100 tys. zł" - wskazał przykład. Ostatni pożar stogów w Konarzewie miał miejsce 4 września. Tam też straty liczone są w dziesiątkach tysięcy.

"Rolnicy martwią się i boją o swój dobytek" - powiedział Szczepaniak.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu podpalacza, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie pod numerami tel.: 516 912 388, 609 224 866 lub 698 849 980.

Policja gwarantuje anonimowość osoby przekazującej istotne informacje, jak również anonimowe przekazanie nagrody w wysokości 5 tys. zł.

"Liczymy na to, że ktoś może coś widział i zechce podzielić się z policją swoją wiedzą lub podejrzeniami" - powiedział funkcjonariusz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI