Nadciąga wichura. Będzie bardzo niebezpiecznie!

Autor: twojapogoda.pl 29 stycznia 2022 09:34

Nadciąga wichura. Będzie bardzo niebezpiecznie! W nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę niż Nadia może przynieść największą wichurę od lat. / fot. shutterstock

W nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę niż Nadia może przynieść największą wichurę od lat. Porywy wiatru będą przekraczać 120 km/h, powodować poważne szkody i zagrażać ludzkiemu życiu - przestrzega serwis twojapogoda.pl.

W Polsce wiatr zacznie się wzmagać już w sobotę (29.01) po południu. Najpierw wichura uderzy w wybrzeże. Porywy wiatru mogą osiągać późnym wieczorem co najmniej 100-120 km/h, a na Bałtyku będzie szaleć coraz silniejszy sztorm dochodzący do 12 stopni w skali Beauforta.

Wichura nad Polską

Na pozostałym obszarze kraju najsilniejszego wiatru spodziewamy się w nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia. Porywy wiatru na wschodzie będą osiągać od 60 do 90 km/h, na pozostałym obszarze od 80 do 100 km/h, a na zachodzie od 80 do 110 km/h.

Po południu wiatr zacznie słabnąć, jednak bardzo powoli. Na przeważającym obszarze kraju aż do wieczora podmuchy mogą osiągać 70-80 km/h, a to oznacza, że będzie bardzo niebezpiecznie. 

Więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI