×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nadciąga silny mróz. Nawet -18 st. C

Autor: PAP 13 grudnia 2022 09:19

Nadciąga silny mróz. Nawet -18 st. C We wtorek od zachodu zacznie się rozpogadzać. / fot. unsplash

We wtorek od zachodu zacznie się rozpogadzać. Większe opady śniegu spodziewane są tylko w północno-wschodniej Polsce - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Jak przekazała Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, we wtorek Polska będzie znajdowała się w masach chłodnego powietrza arktycznego. Niż, który ściągnął do kraju opady śniegu, przesuwa się w kierunku Finlandii. Od zachodu rozbudowuje się klin wyżowy.

Synoptyk IMGW podała, że we wtorek zachmurzenie będzie duże, jednak już na południu i zachodzie Polski mogą pojawić się przebłyski słońca.

"Śnieg może jeszcze spaść w każdym miejscu kraju, jednak większe opady są prognozowane tylko na północnym wschodzie. Tam może spaść do 6 centymetrów śniegu. Temperatura maksymalna od minus 7 stopni Celsjusza w kotlinach Karpat, około minus 5 w Kolinie Kłodzkiej, minus 4 na Podlasiu i Suwalszczyźnie do 1-2 stopni na Pomorzu i nad morzem" - powiedziała Małgorzata Tomczuk.

Duże spadki temperatur w nocy

W nocy pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia, a wraz z nimi duże spadki temperatur. Na północnym wschodzie możliwe są jeszcze niewielkie opady śniegu. W wielu miejscach mogą się tworzyć marznące mgły ograniczające widzialność do 100 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od minus 18 stopni w dolinach Karpat, minus 15 w Małopolsce i województwie świętokrzyskim, minus 12-13 na Suwalszczyźnie i Lubelszczyźnie, około minus 9-10 stopni w centrum. Najcieplej będzie na Pomorzu Zachodnim, gdzie termometry wskażą minus 6 stopni i na Wybrzeżu - minus 4-5 stopni. Wiatr będzie na ogół słaby, zmienny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI