Nadchodzi kolejna noc z przymrozkami - do minus 4 st. przy gruncie

Autor: PAP 17 kwietnia 2022 20:25

Nadchodzi kolejna noc z przymrozkami - do minus 4 st. przy gruncie Jak podał IMGW na przeważającym obszarze regionu łódzkiego w ostatnich godzinach temperatura powietrza spadła poniżej zera stopni. / fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że w nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie województwa łódzkiego,  wielkopolskiego kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, opolskiego i dolnośląskiego mogą wystąpić przygruntowe przymrozki.

Przymrozki z niedzieli  na poniedziałek

W nocy z niedzieli na poniedziałek w regionie łódzkim ma być  zimno, minimalnie od minus 2 stopni Celsjusza do zera - przestrzegają przed przymrozkami synoptycy. 

Instytut podał, że w nocy,  w woj. wielkopolskim od godz. 23. w niedzielę, do godz. 8. w poniedziałek prognozowany jest miejscami spadek temperatury powietrza do około -1°C, zaś przy gruncie do -3°C.

Synoptyk IMGW prognozuje spadek temperatury powietrza do około minus 2 stopni, przy gruncie do minus 4 stopni w woj. kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim. 

W woj. opolskim temperatura w nocy może miejscami spaść do minus jednego stopnia na wysokości 2 metrów, a przy gruncie do minus 3 stopni Celsjusza. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 70 procent. 

Jak podało IMGW w komunikacie, w północnych powiatach województwa dolnośląskiego prognozowano jest spadek temperatury powietrza do około -1 stopnia Celsjusza, a przy gruncie do -3 stopnia Celsjusza.

W południowych powiatach województwa prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około - 2 stopnia Celsjusza, przy gruncie do - 4 stopnia Celsjusza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI