Na razie bez groźnych zjawisk w pogodzie

Autor: PAP 31 stycznia 2022 15:41

Na razie bez groźnych zjawisk w pogodzie Niż Nadia opuszcza nasz kraj/ fot. shutterstock

W poniedziałek po południu temperatura będzie oscylowała w okolicach zera, wiatr będzie słaby i umiarkowany, przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. Pogoda się uspokoiła. Niż Nadia, który przyniósł wichurę, opuszcza nas przez północno-wschodnie rejony Polski - powiedział PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

W poniedziałek wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Porywisty wiatr jedynie na wschodzie kraju

Synoptyk IMGW tłumaczy, że skutki niżu, który przyniósł porywisty wiatr mogą być jeszcze odczuwalne na wschodzie kraju, zwłaszcza na Suwalszczyźnie. Jednak nie należy się spodziewać w związku z tym groźnych zjawisk pogodowych.

"W większości kraju będzie natomiast pochmurnie, jedynie na północy i północnym wschodzie spodziewane są przejaśnienia" - przekazał PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

W ciągu dnia wystąpią przelotne opady śniegu, a na zachodzie deszczu ze śniegiem. Lokalnie, głównie na wschodzie i w górach możliwe będą zamiecie śnieżne. W Sudetach popada bardziej intensywnie, IMGW prognozuje przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm.

"Temperatura maksymalna od -2 stopni na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich do 3 stopni na Dolnym Śląsku i nad morzem" - powiedział synoptyk. Dodał, że kolejne pogorszenie pogody ma nadejść we wtorek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI