Na drogach rozpoczęły się rolnicze protesty

Autor: PAP 07 października 2020 11:37

Na drogach rozpoczęły się rolnicze protesty W związku z ogólnopolską akcją protestacyjną rolników na drogach krajowych mogą wystąpić utrudnienia/ fot.farmer.pl

W związku z ogólnopolską akcją protestacyjną rolników na drogach krajowych mogą wystąpić utrudnienia. Organizatorem ogólnopolskiego protestu jest Agrounia. Organizatorzy zapowiadają, że w całym kraju protesty będą organizowane w ok. 100 miejscach.

Jak informuje Radio Łódź, na "krajowej 92. 50. i 70" kierowcy w powiecie łowickim i skierniewickim napotkają na utrudnienia. Ok. 50 ciągników wyjechało już na drogi i poruszają się z Błędowa w kierunku Łowicza i dalej dk nr 92 w kierunku Sochaczewa, aby potem na rondzie skręcić na krajową 50. i wrócić na teren powiatu łowickiego.

Utrudnienia są już na krajowej 12 między Wróblewem a Sieradzem w okolicach miejscowości Smardzew. Drogowcy proponują objazd. W miejscowości Błaszki należy zjechać na drogę wojewódzką 710 i jechać nią do Warty. Później należy skręcić na dk 83, która prowadzi do Sieradza i drogi ekspresowej S8.

Świętokrzyscy rolnicy dołączyli do strajku organizowanego w środę w całej Polsce przez ruch Agrounia. Protesty są prowadzone w dwóch miejscach - w okolicy Opatowa i Łopuszna w powiecie kieleckim. W związku z tym w okolicach tych miejscowości mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Koordynator Agrounii w województwie świętokrzyskim Marta Przybyś poinformowała w środę, że w protestach weźmie udział kilkadziesiąt osób. Rolnicy wyjadą traktorami i samochodami na drogi - wojewódzką 786 między Łopusznem a Włoszczową oraz krajową "9" na odcinku Opatów - Lipnik.

"Droga nie będzie zablokowana - traktory i samochody będą jechać powoli swoimi pasami. Chcemy zwrócić uwagę na nasze problemy, bo chyba wszyscy o nas zapomnieli. Nie zgadzamy się na wprowadzanie tzw. piątki Kaczyńskiego. Naszym zdaniem doprowadzi to do zaorania polskiego rolnictwa" - powiedziała Marta Przyboś. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI