Jak informuje IMGW, w przyszłym tygodniu Polska znajdzie się pomiędzy wyżem znad Rosji a ośrodkami niskiego ciśnienia znad Europy Zachodniej. Początek tygodnia będzie mroźny i pochmurny, gdzieniegdzie wystąpią słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, dlatego lokalnie może być ślisko.

Według prognozy tygodniowej, od środy w całym kraju będzie więcej słońca, a opady śniegu będą sporadyczne. Przyszły weekend zapowiada się znacznie cieplejszy, temperatura w dzień wyniesie od 5 st. C do nawet 10 st. C.

W poniedziałek w całym kraju na ogół pochmurno, choć na południu możliwe będą okresowe rozpogodzenia. Miejscami wystąpią słabe opady deszczu ze śniegiem, a na wschodzie kraju i w górach opady śniegu. Nad samym morzem pokropi przeważnie deszcz. Będzie dość chłodno, temperatura w dzień wyniesie od - 2 st. C na południowym wschodzie, około 1 st. C w centrum do 5 st. C nad morzem. W nocy mroźno, od -6 st. C do -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

We wtorek nieco więcej słońca w centrum i na południu kraju, na pozostałym obszarze nadal pochmurno i gdzieniegdzie słaby deszcz ze śniegiem, na Podlasiu śnieg. Temperatura w dzień wyniesie od -3 st. C na południowym wschodzie, około 2 st. C w centrum do 4 st. na północnym zachodzie. Nocą nadal zimno, nawet do -7 st. C na wschodzie kraju, nad morzem około 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W środę w całym kraju słonecznie, jedynie w nocy na południu kraju miejscami mgła, lokalnie marznąca. Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie i południu do 4 st. C na zachodzie. W nocy mróz do -6 st. C na wschodzie i do -2 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W czwartek i piątek - jak informuje IMGW - pogoda bardzo podobna, słońce na przemian z chmurami, na północy kraju gdzieniegdzie może poprószyć śnieg. W dolinach górskich nocą mgła, lokalnie marznąca. Temperatura w dzień od -1 st. C na północnym wschodzie do 3 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

W weekend z południa napłynie cieplejsze powietrze a temperatura znacznie wzrośnie. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę będzie pochmurno z przejaśnieniami, jedynie w sobotę na południu Podkarpacia i Małopolski może pokropić deszcz. Temperatura w dzień wyniesie od 4 st. C na północny i północnym wschodzie do 10 st. C na południowym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.